Wartość nieruchomości

Nieruchomości w Costa Blanca

To, że domy, mieszkania i inne nieruchomości są drogie, wie każdy. Bardzo mało osób wie od czego tak naprawdę zależy wartość nieruchomości, która oferowana jest na sprzedaż. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że bardzo duży procent kwoty jaką trzeba zapłacić za nieruchomość, to prowizja dla sprzedawcy. Nie jest to jednak prawda. Przeanalizujmy zatem, jakie czynniki składają się na wartość mieszkania lub domu.
Pierwszym z nich jest lokalizacja. Jeżeli nieruchomość znajduje się w pobliżu starówki jakiegoś miasta, w miejscu, w którym istnieje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, kin, uczelni, dużych sklepów, to jej wartość będzie wyższa. Najmniej zapłacimy natomiast za nieruchomości znajdujące się przy ruchliwych drogach, na gruntach, które mogą być podtopione, na niebezpiecznych osiedlach. Z kolei najdroższe będą prestiżowe obiekty w takich krajach jak np. Hiszpania. Zazwyczaj nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy Euro.
Kolejny czynnik, to wielkość. Wiadomo, że dwa mieszkania spełniające takie same wymagania, ale różniące się wielkością, będą miały różne ceny. Zaprzecza to popularnej tezie, która mówi, że rozmiar nie ma znaczenia. Im większe mieszkanie, tym więcej trzeba będzie za nie zapłacić.
Następnym czynnikiem jest standard wyposażenia. Jeżeli kupując mieszkanie lub dom, musimy dodatkowo kupować do niego meble, wyposażenie kuchni, łazienki i innych pomieszczeń, to na pewno cena będzie niższa niż lokum w pełni wyposażonego i umeblowanego. Ważny jest również rodzaj wyposażenia. Sprzęty i meble dobrej jakości mogą znacznie podnieść wartość nieruchomości, nawet o kilka procent.
Jak widać, jest wiele czynników, od których zależy wartość domów i mieszkań, które spotykamy w ogłoszeniach.

Related Posts

Leave a comment

(*) Required, Your email will not be published